X
تبلیغات
رایتل
30 شهریور 1395
Endride


توضیحات و نظر شخصی : داستان سرزمین "اندرا"، سرزمینی ناشناخته و اسرارآمیز که در زیر سطح زمین واقع شده؛ جایی که سنگی نورانی بر فراز آسمان می درخشه و نوارها و زنجیره هایی هفت رنگ دور تا دور آسمان به چشم می خورند. داستان از جایی شروع میشه که روزی از روزها "شون آساناگا" که پسری 15 ساله، معمولی و ساکن سرزمین بالای سطح زمینه به کریستالی مرموز برخورد می کنه و با لمس اون کریستال خودش رو منتقل شده به سرزمین "آندرا" می یابه. اونجا با شاهزاده سرزمین، "امیریو" آشنا میشه .. کسی که افکاری ضد پادشاه فعلی (دروزین) در سر می پرورونه و قصد مبارزه با این پادشاه نامناسب و نالایق رو داره. "امیریو"، شاهزاده داستان که به تازگی به سن 16 سالگی پا گذاشته بوده، به دلیل رسیدن به سن داشتن لیاقت تاج و تخت پادشاهی توسط پادشاه "دروزین" زندانی شده و حالا درصدد پیدا کردن راهی برای انتقام و از بین بردن این ناعدالتی در حق خودشه. در همین حین، وقتی امیریو در گوشه ای زندان به شانس بد خودش لعنت می فرسته، دیوار زندان رو خراب شده می بینه و ناگهان "شون" رو در مقابل خودش می بینه .. شونی که بصورت اتفاقی از سرزمین سطح زمین به این سرزمین منتقل شده و حالا دست سرنوشت این دو فرد رو بهم متصل می کنه .. انسانی ساده و معمولی در مقابل شاهزاده ای با افکاری بزرگ و انقلابی!

داستان آنچنان چیز خاصی نداره و اولین نکته ای که به ذهن من میرسه اینه که معمولاً تو چنین سناریویی، کسی که در زندان به سر می بره یا کسی که از سرزمین سطح زمین به اینجا فراخونده میشه، کارکتر دختر داستانه ولی خب در این مورد به نظر میرسه سناریوی "ملاقات پسر با پسر" رو در مقابل خودمون داریم. البته این به اون معنا نیست که انیمه قراره شونن آی بشه و یا حتی تلنگرهایی به رابطه ای بین این دو پسر داشته باشیم ولی دیدن اینکه رابطه این دو کارکتر پسر چطور شکل می گیره و وفاداری "شون" نسبت به "امیریو" به چه صورتی شکلی محکم به خودش می گیره جالب توجه خواهد بود .. حداقل برای کسایی که به چنین فضایی علاقمند هستند. چون برای شخص من چنین داستان اولیه ای اصلاً رنگ و روی خوشی نداره و تصور نمی کنم با یک انیمه خوب طرف باشیم.

در کنار این احساس بدی که من دارم، تریلر کار هم خبر از ضعف گرافیکی و انیمیشنی میده و معلوم نیست که سازندگان و عوامل این انیمه با چه تفکری به سراغ ساخت این انیمه اومدن. من دوست دارم بهتون سیگنال مثبتی منتقل کنم و از خوبی های کار بگم ولی آنچنان چیز خاصی رو پیش روی خودم نمی بینم. شاید حتی صحبت کردن از استودیوی سازنده، Brain`s Base آنچنان احساس خوبی به شما نده. Brain`s Base بگیر و نگیر زیادی داشته و از جمله کارهای قبلی این استودیو میشه به Dance with Devils ، Aoharu x Kikanjuu ، Seikoku no Dragonar ، Blood Lad ، Natsume Yuujinchou و ... واقعاً نمیشه گفت که چه خواهد شد .. شاید اگه بخوایم خیلی جزئی بررسی کنیم، فاز مثبت کارهای استودیو به فاز منفی اون بچربه ولی خب وقتی در کنار Endride قرار می گیریم، تریلر انیمه رو به چشم می بینیم، اوریجینال بودن انیمه، کارگردان و ... بررسی می کنیم، تردید و شک بخصوصی وارد دل ما میشه.

کارگردان کار، آقای Gotou Keiji هست که از جمله کارهای قبلی ایشون میشه به Ansatsu Kyoushitsu ، Sengoku Collection ، Gate Keepers ، Kidou Senkan Nadesico و ... اشاره کرد. این کارگردان حتی در دهه 90 هم کارهایی از خودش به جا گذاشته ولی خب اونقدر این کارهای قدیمی ناشناخته هستند که وقتی به لیست خیره میشید، خمیازه می کشید و با خودتون فکر می کنید اینا چی ان؟ چرا من دارم کارنامه این کارگردانُ بررسی می کنم؟!" و خب این احساس مثبتی که ما به دنبالش هستیم نیست! تنظیم داستان به عهده خانم Machida Touko گذاشته شده که باز هم مثل کارگردان واکنش قبلی ما رو به دنبال داره ... Show by Rock ، Dramatical Murder ، Hamatora The Animation ، Ookami Kakushi و ... بعضی از کارهای سپرده شده به این خانم بودند.

بخش دوبلورها کمی بهتر از بخش های دیگه به نظر میرسه .. با حضور دوبلور خوبی مثل Ono Kenshou در نقش "شون" که اخیراً کارهایی مانند Luck and Logic ، Prince of Stride: Alternative Charlotte و دورتر از این تعداد Aldnoah.Zero ، Junketsu no Maria و ... اگه بخوام یک نقش به یادموندنی با حضور این دوبلور برای شما مثال بزنم، "کوروکو تتسویا" از Kuroko no Baske گزینه خوبی به نظر میرسه. بجز Kenshou ، نقش "امیریو" شاهزاده داستان به دست Masuda Toshiki سپرده شده که به نسبت Kenshou بی تجربه تر و ضعیف تر به نظر میرسه ولی خب شخصاً بخاطر نقشی که اخیراً تو Haikyuu داشت "انوشیتا چیکارا" ، اونو به خاطر دارم و فکر می کنم دوبلور آنچنان بدی برای این نقش نباشه و شاید این لحظه و سپرده شدن نقش یک شاهزاده در این انیمه بتونه اون رو بهتر به چشم بیاره.


« دوبلور ها و کاراکترهای اصلی انیمه»