X
تبلیغات
رایتل
15 دی 1395
Akiba's Trip: The Animation  - Ep 01


اوه، وای از این شروع فصل!ظاهراً این کار ایچی، فن سرویس دار این فصله. حتی سناریو هم به بحث ایچی مرتبطه و داستان اولیه با این موضوع شکل می گیره. با اینحال میشه راحت حدس زد که ایچی انیمه زیاد روی لب مرز حرکت نمی کنه و یه محدوده خاصی رو دائماً دور میزنه. لباس هایی که پاره میشن و شات های مختلف و نماهای متفاوت از این جریان، همین ... ! بجز اون احساس ایچیِ سنگینی حتی در این شات ها هم وجود نداشت .. شاید در ادامه فضای ایچی سنگین تر شد ولی برای شروع در سطح متوسط به سر میبردیم.

اما جدا از بحث ایچی، انیمه به نظر من چیزی سطحی و ساده بود. کارکترها حرفی برای گفتن نداشتن؛ نه طراحی منحصر به فردی و نه خصوصیات اخلاقی کنجکاو کننده ای.

به قول یکی از منتقدهای ANN که به همون مسئله لـخت شدن های انیمه اشاره داشت، سطح مضحک بودن فضای اثر در حدیه که با خودتون میگید این Akiba's Trip نیست بلکه Akiba S*Trip هست. این بازی کلمه ای خوبی ها و بدی های خودش رو داره؛ اگه انیمه از این موضوع مضحک بودن خودش آگاه باشه و اصلاً هدفش جدی گرفته نشدن باشه چیز خوبیه، می تونه سرگرم کننده باشه .. تا حدودی! شاید مثال خوب در این زمینه Keijo از فصل قبل باشه که موفق ظاهر شد ولی اینجا قضیه کمی فرق داره ... با ورزشی روبرو نیستیم و مسابقاتی هم در کار نیست. (احتمالاً) پس باید دید انیمه به چه سمتی حرکت می کنه.

اپیزود مقدماتی ضعیفی بود ولی ... به نظر من شاید بشه قسمت دوم رو محض امتحان کردن احساس ترول انیمه دید.

برچسب‌ها: Akiba's Trip، Anime