X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان
24 آبان 1395

Classicaloid - Episode 05 & 06
کلاسیکالویدها، از کجا آمده اند و به کجا می روند؟!قسمت 05 : یکی از خوبی های اپیزود پنجم شنیدن اسم چایکو چان بود. نمی دونم تو قسمت های قبل به اسم این کارکتر اشاره شده بود یا نه ولی بهرحال اینجا پررنگ تر شد؛ چایکو چانی که اشاره به چایکوفسکی داره و من علاقه زیادی به کارهاش دارم .. طی همین چند هفته به کنسرتی که از آثارش برگرفته شده بود سر زده بودم و به وقاری که در موسیقی اون نهفته باور پیدا کرده بودم. و البته قبل از اون با دیدن انیمه Princess Tutu و یا آثار دیگه جو موسیقی چایکوفسکی به خوبی به ذهن من حاکم شده بود. پس دیدن اینکه چایکوفسکی هم درون انیمه بهایی پیدا کرده برام جالب انگیز بود. تنها نکته عجیب این بود که جنسیت چایکوفسکی هم مثل فرانتس لیست به زن تغییر داده شده که میشه از تمرکز زیاد به این موضوع گذشت و در عوض با موسیقی کارکترها همراه شد.

یه نکته جالب، تاریخی و حاشیه ای در مورد استفاده کلمه "امپراتور" توسط بتهوون در صحنه آخر اپیزود پنجم اینه که بتهوون زمانی سمفونی سوم خودش رو به ناپلئون تقدیم کرده بوده؛ ناپلئونی که در اون دوران در حال اوج گیری به عنوان یک رهبر بوده و برای بتهوون تداعی یک آزادی خواه قابل تحسین رو داشته ولی بعد از اون، زمانی که ناپلئون خودش رو امپراتور نامیده، بتهوون ابراز علاقه و تقدیم خودش رو پس گرفته و از این واژه تنفری خاص داشته. پس دیدن اینکه اون داره خودش رو امپراتور می دونه یک جور کمدی خاص رو خلق می کنه که با دونستن پیش زمینه می تونید بهتر از اون لذت ببرید.

از اینکه بگذریم ...

قسمت 06 : قسمت ششم هرج و مرجی از موزیک دارها رو به چشم دیدیم. هر کی یه طرف واسه خودش قدرتش رو رها کرده بود و برای اولین بار تونستیم ترکیبی از موزیک ها رو به چشم ببینیم که در نوع خودش جالب بود. و جالب تر وقتی شد که بالاخره موزیک باخ هم به رخ کشیده شد و رنگی از چهره و موزیک باخ به صحنه پاشیدیم؛ "پدر موسیقی" ، اینطور که تو این اپیزود از باخ صحبت شد قراره باخ رو کمی با جذبه تر از بقیه به چشم ببینیم .. نمی دونم، حداقل شاید چون باخ در سمت منفی داستان به چشم میاد ممکنه اینطور به نظر برسه ولی ممکنه با بیشتر شناختن کیوگو، پدر کانائه به چیزهای دیگه ای پی ببریم که جای صبور بودن رو داره.

نکته تاریخی جالب : باخ در طول عمر خود هیچ وقت از آلمان خارج نشده.


+

- پدر کانائه :- باخ :

برچسب‌ها: Classicaloid، Anime